O Autorce

Witaj,

nazywam się Ozeana i jestem autorką książki „Sanoko. Czy zdradzić ci moją tajemnicę?”.
Chciałabym ci trochę o sobie opowiedzieć. Hmmm, ale od czego tu zacząć?

To może od początku.

Już jako dziecko uwielbiałam godzinami rozmawiać z moimi pluszowymi misiami, podglądać skrzaty, które zamieszkały w drzewie obok naszego domu czy też prowadzić głębokie rozmowy z głosem mieszkająca w moim brzuchu.

Moje dzieciństwo spędziłam bawiąc się w pobliskim lesie z elfami w chowanego. Tam też odkryłam i zaczęłam zgłębiać mądrości zapisane tajemnym pismem drzew wypisanym na ich korze. Natomiast podczas wakacji tygodniami poszukiwałam smoczych kul, dzięki którym można było wywołać smoka spełniającego życzenia.


Jako dziecko uchodziłam za bardzo małomówną dziewczynkę i zazdrościłam moim rówieśnikom tego, że potrafią tak dużo mówić i tyle opowiadać, podczas gdy wokół słyszy się najróżniejsze odgłosy! No wiesz…kiedy wiewiórki na drzewie znowu się wykłócają o miejsce w dziupli, w tym samym czasie wiatr opowiada ci, co dzieje się za siedmioma górami i lasami, a twoje serce szepcze, że chyba się zakochałaś.

Wtedy, jako dziecko… myślałam, że nie jestem tak mądra, jak moi rówieśnicy, bo nie potrafię jednocześnie słuchać tych wszystkich głosów i prowadzić rozmów. Dopiero później zrozumiałam, że większość ludzi, których znam nie widzi, nie czuje i nie słyszy tego, co ja.

W mojej głowie pojawiło się pytanie, kim jestem i czy istnieją na świecie inni ludzie tacy jak ja. Mój wewnętrzny głos, który w międzyczasie stał się moim najlepszym doradcą, podpowiedział mi, że aby odnaleźć odpowiedź na to pytanie powinnam wyruszyć w podróż.

Tak też zrobiłam. Przemierzając świat odwiedzałam różne kraje (nawet te, których nie ma na mapach), poznałam najróżniejszych ludzi i… usłyszałam niesamowite historie, których nawet nie można sobie wyobrazić.

Aż pewnego razu, w małej norweskiej wiosce, zupełnie przypadkowo, usłyszałam po raz pierwszy pewną opowieść o ludziach zwanych Sanoczanami… Było to moment przełomowy w mojej podróży, dzięki któremu dowiedziała się, kim naprawdę jestem i dlaczego tak bardzo różnię się od reszty ludzi.
Historię tę spisałam na łamach książki „Sanoko”.

Czy ty także chcesz poznać tę opowieść?