O czym jest ta książka?

Psst! To nie jest zwyczajna książka…

Główną bohaterką opowieści jest 11-letnia Sanoko, która mieszka z mamą, tatą i rezolutną młodszą siostrą w Berlinie. W pierwszych rozdziałach książki Sanoko opowiada o swojej rodzinie – mamie, która pracuje jako tłumacz mowy dusz i kotów, ciekawskiej siostrze, babci, która potrafi rozmawiać z roślinami, zwariowanej kuzynce i dziadku marynarzu, który zna bardzo wiele fascynujących opowieści.

Główna bohaterka przedstawia także swoje najlepsze przyjaciółki, swoją pierwszą miłość oraz opowiada o perypetiach dnia codziennego, także tych przeżytych w magicznym domu i tajemniczym lesie dziadków, w którym można spotkać najróżniejsze stworzenia (m.in. ryboludzi, dobrą czarownicę wraz z jej niewidzialnym mężem, trolle czy czarne ludziki).

Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Sanoko jest całkiem normalną dziewczynką…to wcale tak nie jest. W pierwszych rozdziałach książki główna bohaterka wciąż wspomina o pewnej tajemnicy, którą ujawnia dopiero w połowie swojego opowiadania, które ma formę zapisków z jej pamiętnika. Okazuje się bowiem, że istnieje tajemnicza wyspa, z której pochodzą nietuzinkowi ludzie. Wyróżniają się oni nie tylko wyglądem (m.in. oczami w różnych kolorach lub tym, że ich kolor zmienia się pod wpływem emocji), ale także tym, że posiadają nadzwyczajne właściwości…

Historie zawarte na kartach książki poruszają bardzo różne tematy, w tym m.in. te dotyczące tego, jak odnaleźć swój talent i podążać za głosem własnej intuicji. Poruszane są tu też kwestie zdrowego odżywiania, regularnych wizyt u stomatologa, dobrych relacji z rodzicami, mobbingu na podwórku, przyjaźni i pierwszej miłości.

W książce czytelnicy znajdą quizy (w tym test sprawdzający, czy są Sanokanami), łamigłówki i zagadki, dzięki którym mogą rozszyfrować hasło dostępowego do stron internetowych, na których „ukryto” więcej informacji o bohaterach powieści w formatach audio, wideo i pdf. Dla bardzo uważnych czytelników (Sanofanów) czeka mały prezent-niespodzianka.

Ponadto, wraz z zakupem książki czytelnicy otrzymują zakładki do książek, zawieszki i naklejki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *